Search

Náš Magazín

NÁŠ PŘÍBĚH

Digitální detox: překvapující, ale pravdivý

Už víme asi vše, co se o detoxikačních programech dá vědět. Jsou dobré pro naše tělo, dobré pro naši duši, není možné je nemilovat.
 
Ale digitální detox? V současnosti to zní přímo absurdně – jako něco téměř nemožné. Kde bychom vlastně měli začít?

 

Než budeme pokračovat, dovolte mi v rychlosti popsat své digitální návyky. Ráno obvykle nejsem online před 6:30 hod, poté při ranním docházení do práce strávím hodinu na sociálních sítích a během přestávky okolo 10. hodiny si projdu své tweety. Když se mi přes oběd zdá, že by mohl můj pestrý salát vypadat dobře na Instagramu, přidám svůj příspěvek, a později si přečtu  maily. Když jdu večer z práce, navštívím ve svém chytrém telefonu různé stránky, a když konečně dorazím domů, strávím přibližně tři hodiny on-line. Znamená to, že jsem digitálně závislá?
 
Absolvovat digitální detox znamená odstřihnout se od internetu a netrávit většinu svého dne na Facebooku. Měla bych se zbavit i svého krokometru, když půjdu běhat? Nebo své elektronické vidličky, která monitoruje, jak rychle budu jíst? Ale vždyť já ty věci potřebuji!
 
Číst raději knihu než svůj tablet? Jasně, proč ne? Jak tu věc zase zapnu?
 
Dát si oddych od digitálního světa se v dnešní době zdá jako něco téměř virtuálně nemožné – člověk může nabýt pocitu, jako by se zavřel před celým světem. Ironií je, že svůj digitální detox můžete začít tím… že si stáhnete do svého telefonu pár aplikací, které vám znemožní přijímat upozornění ze sociálních médií.
 
Můžou to ale být i drobnosti jako například, že si seženete budík, abyste nemuseli ráno sahat po svém telefonu, abyste ho vypli.
 
A také, čím víc budete mimo digitální svět, uvědomíte si, že skutečně je něco na tom potkávat lidi, povídat si s nimi z očí do očí, nebo jednoduše zažívat život v jeho reálné podobě…
 
Mně se to tato myšlena docela líbí. Asi do toho půjdu…

#detox

#tělo

#mysl

#digitální


Co je nové

NÁŠ MAGAZÍN